Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Бербатов вгорчи Коледата на Съндърланд
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 19:26 / 26.12.2010Коментари (0)774
© Blagoevgrad24.bg
Манчестър Юнайтед победи с 2:0 Съндърланд в среща от 19-ия кръг на Висшата лига. В герой за "червените дяволи" се превърна футболист номер 1 на България за 2010 година Димитър Бербатов, който вкара и двата гола.

Мачът започна с очакван домакински натиск и още в 5-ата Димитър Бербатов отбеляза с глава след центриране на Рууни.

В 10-ата минута Рууни се опита с удар от границата на наказателното поле да прехвърли вратаря на Съндърланд Крейг Гордън, който обаче с върха на пръстите си изби.

Минута по-късно Бербатов нахлу отляво в наказателното поле и от средна дистанция стреля силно, но ударът му срещна дясната греда на вратата, пазена от Гордън.

В 19-ата минута Гигс изведе на чудесна позиция в пеналтерията на гостите Бербатов, чийто удар опъна мрежата на вратата, но от външната страна. От тук до края на полувремето "червените дяволи" продължиха да диктуват събитията на терена, но не създадоха още положения, които биха могли да доведат до попадение.

В 52-ата минута Патрис Евра се възползва от грешка на Ахмед Елмохамади и нахлу опасно в наказателното поле на "черните котки", но не можа да подаде към свой съотборник, след като друг бранител притича и изби с шпагат топката корнер.

В 57-ата минута Андерсон подаде в наказателното поле на гостите към Димитър Бербатов, който стреля и топката рикошира в тялото на Антон Фърдинанд, след което влетя в мрежата за 2:0.

Това бе 13-и гол за Бербо във Висшата лига от началото на сезона. В 66-ата минута влезлият като резерва Македа бе близо до трети гол за Юнайтед, но вратарят на Съндърланд Крейг Гордън го изпревари и улови топката при центриране по земя на Рууни отдясно.

Четири минути по-късно Берабатов бе много близо до хеттрик, но ударът му от средна дистанция бе избит с вещина от Гордън.