Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Бербо изригна с 5 гола във вратата на Блякбърн
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 20:11 / 27.11.2010Коментари (0)811
© Blagoevgrad24.bg
Димитър Бербатов изравни рекорда на Анди Коул, Алън Шиърърн и Джърмейн Дефоу като се разписа 5 (пет) пъти в мрежата на Блякбърн при 7:1 за Ман. Юнайтед.

Димитър Бербатов вкара своя седми гол в Премиър лийг и осми от началото на сезона, с което даде преднина на Манчестър Юнайтед срещу Блекбърн след само 70 секунди игра на "Олд Трафорд". По този начин българинът сложи край на серията си от десет мача без гол. Попадението дойде след центриране на Луиш Нани от ляво, след което Рууни продължи към Бербатов, който изпревари Шимбонда и от малкото наказателно поле направи 1:0. В 23-ата минута Парк Джи Сун удвои преднината на домакините след хубаво двойно с Рууни. Само четири минути по-късно Бербатов вкара втория си гол в двубоя и направи преднината на "червените дяволи" класическа. Този път гола стана след груба грешка на Паскал Шимбонда, който буквално изведе българина сам срещу Пол Робинсън - 3:0.

В 47-ата минута бившият капитан на българския национален отбор оформи втория си хеттрик за сезона и десетото си попадение след атака, в която показа пълния арсенал от своите възможности. Бербатов подхвана атаката с уникален пас с пета към Рууни, след което получи отново топката и с много прецизно подаване намери Нани по крилото. Секунди след това българинът бе в наказателното поле, където получи от Нани, за да завърши резултатно прекрасната атака. Само минута след това самият португалец оформи разгромното 5:0 за Манчестър Юнайтед.

В 62-ата минута Бербатов вкара и четвъртия си гол отблизо след разбъркване наказателното поле на гостите. В 70-ата минута нашият сънародник записа ново историческо постижение, разписвайки се за пети път в рамките на един двубой.

Източник: Sport1