Спортните новини: Днес (2) | Вчера (0)
България надигра Грузия с 2:0
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 15:16 / 07.06.2018Коментари (0)5226
© БФС
Националният отбор на България за юноши до 18 г. победи Грузия U18 с 2:0 във втората контрола между двата отбора, която се проведе на Националната футболна база "Бояна“. Възпитаниците на Ангел Стойков решиха изхода на двубоя през втората част с головете на Валентин Антов и Иван Тренчев.

В 20-та минута Преслав Боруков се озова на стрелкова позиция, след като се пребори с двама бранители и опита да прехвърли стража, но не намери очертанията на вратата.

В 36-та минута капитанът на гостите Дартсмелия пробва да реализира от пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри покрай десния страничен стълб.

Националите откриха резултата в 57-та минута чрез Валентин Антов, който не остави шанс на вратаря на Грузия с мощен шут извън наказателното поле.

В 67-та минута Доменик Янков отправи коварен удар по диагонала от разстояние, но топката мина встрани от вратата.

Възпитаниците на Ангел Стойков удвоиха преднината си в 81-та минута след отлична триходова комбинация. Слави Косов изведе отдясно Боруков, който преодоля противник и намери Тренчев, а той прати топката в мрежата с удар от малкото наказателно поле.

В добавеното време на срещата националите можеха да реализират и трето попадение, но вратарят Булискерия отрази изстрел на Боруков.

България U18: 1.Петър Иванов, 15. Димитър Митев, 17. Слави Косов, 16. Никола Борисов (46-Тихомир Димитров), 2. Виктор Попов, 4. Мартин Дичев, (46-Иван Тренчев), 6. Валентин Антов, 8. Емануил Личев, 10. Доменик Янков (84-Методи Стефанов), 18. Филип Ангелов (90-Иво Димитров), 9. Преслав Боруков – к.

Селекционер: Ангел Стойков