Спортните новини: Днес (2) | Вчера (0)
България U19 не допусна гол в трите контроли в Турция
Автор: Стойчо Генов 10:07 / 05.02.2021Коментари (0)487
©
Юношеският национален отбор на България до 19 години завърши 0:0 срещу Шахтьор (Донецк) в последната си проверка от подготвителния лагер в Турция. Въпреки превъзходството си и многобройните положения за гол, нашите този път не успяха да се поздравят с успех, както направиха в първите си две контроли – 4:0 над Северна Македония и 2:0 над Молдова.

Все пак възпитаниците на Ангел Стойков затвърдиха добрите впечатления и финишираха без поражение и без допуснат гол по време на лагера.

България доминираше през първото полувреме, но пропуски на нападателите ни попречиха да открием резултата. Селекционерът Ангел Стойков направи доста промени след почивката, но въпреки това "лъвчетата“ продължиха да играят по-добре от украинския си съперник. В крайна сметка нулевото равенство се запази до края на двубоя.

В края на март на България U19 му предстои участие в европейските квалификации, в които съперници на нашия тим са Русия, Литва и Турция.

Съставът на България: 12. Християн Славков, 20. Александър Георгиев (50 – 5. Георги Господинов), 3. Алекс Луканов (60 – 13. Иван Алексиев), 4. Християн Петров, 21. Александър Бучков (60 – 2. Валентин Цветанов), 6. Емануел Мирчев (60 – 8. Емил Ценов), 11. Симеон Александров (46 – 7. Никола Илиев), 10. Станислав Шопов (50 – 22. Пламен Цончев), 17. Мартин Атанасов, 9. Мартин Смоленски (60 – 14. Валентин Николов), 18. Георги Трифонов (46 – 19. Иван Тасев).

Селекционер: Ангел Стойков.