Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Нападател на Пирин титуляр при победа на България
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 12:18 / 21.02.2018Коментари (0)11631
© БФС
Юношеският национален отбор на България до 19 г. (набор 1999 г.) победи Косово с 2:1 в първата от двете контроли между двата тима, която се проведе на стадион "Градски" в Несебър.

Срещата започна с минута мълчание в памет на легендите на българския футбол Павел Панов и Георги Марков.

В 18-та минута гостите поведоха в резултата. Лиридон Балай центрира отдясно, а Адриан Бехрами с плътен удар от границата на наказателното поле намери мрежата зад Дюлгеров.

В 60-та минута националите организираха многоходова акция, която остави Атанас Кабов на перфектна позиция и той не сбърка за 1:1.

В 71-та минута Доманик Янков се озова на стрелкова позиция след отлично центриране на Иван Тилев от фаул, но не успя да се разпише от няколко метра.

Малко след това стражът Дюлгеров трябваше да се намесва и показа отличен рефлекс, след като отрази тежък удар на противников състезател в наказателното поле.

Пет минути преди края "лъвовете" осъществиха пълен обрат. След рейд на Доменик Янков, защитата на Косово не успя да изчисти добре топката. Иван Тилев се възползва от ситуацията, преодоля противник и намери непокрития Станислав Иванов. Капитанът на националите стреля от границата на вратарското поле и не остави шанс на вратаря на гостите за крайното 2:1.

Следващата контрола ще се състои на 22 февруари, четвъртък от 11:00 часа на стадион "Арена Созопол" в Созопол.

Проверките са част от подготовката на тима за Елитния квалификационен кръг за ЕВРО 2018. В групата на нашия отбор са още тимовете на Франция, Испания и Белгия.

Стартовият състав на България: Иван Дюлгеров (Черно море), Лъчезар Ковачев (Лудогорец), Ертан Томбак (Черно море), Тихомир Димитров (Лудогорец), Никола Борисов (ЦСКА-София), Илия Юруков (Левски), Емил Янчев (Черно море), Иван Тилев (Септември), Атанас Кабов (Ботев Враца), Станислав Иванов -к (Левски), Петър Христов (Пирин Благоевград);

Резерви: Димитър Шейтанов (Левски), Херберт Георгиев (USC-MANK), Борислав Вакадинов (Септември), Архан Исуф (Локомотив Пд), Валентин Антов (ЦСКА-София), Иван Турицов (Литекс), Николай Дросев (Несебър), Мартин Милков (Лудогорец), Доменик Янков (Лудогорец), Стефан Гаврилов (Шефилд Уенздей, Англия), Никола Гавов (Берое);

Селекционер: Ангел Стойков