Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Националите на България с равенство в Созопол
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 15:30 / 22.02.2018Коментари (0)12516
© БФС
Юношеският национален отбор на България до 19 г. (набор 1999 г.) завърши наравно 0:0 с Косово във втората контрола между двата тима, която се проведе стадион "Арена Созопол" в Созопол.

Два дни по-рано възпитаниците на Ангел Стойков се наложиха над гостите с 2:1.

В 21-ата минута след дълъг пас на Кабов, Станислав Иванов остана очи в очи срещу вратаря на Косово, но не успя да реализира.

В 32-ата минута националите стигнаха до нова добра ситуация за гол. Кабов центрира от корнер, Валентин Антов стигна първи до топката, но ударът му с глава премина на сантиметри покрай страничния стълб.

В 64-ата минута гостите получиха правото да изпълнят пряк свободен удар пред наказателното поле. Балай се нагърби с изпълнението, но стреля на вратата, пазена от Димитър Шейтанов.

8 минути преди края на срещата Станислав Иванов бе изведен на стрелкова позиция. Нападателят на Левски прехвърли излезлия вратар, но ударът му не намери очертанията на вратата и срещата завърши без попадения.

Контролите с Косово бяха част подготовката на тима за Елитния квалификационен кръг за ЕВРО 2018. В групата на нашия отбор са още тимовете на Франция, Испания и Белгия.

Съставът на България: Димитър Шейтанов (Левски), Борислав Вакадинов (Септември), Архан Исуф (Локомотив Пд), Валентин Антов (ЦСКА-София), Иван Турицов (Литекс), Никола Борисов (ЦСКА-София), Мартин Милков (Лудогорец), Доменик Янков (Лудогорец), Атанас Кабов (Ботев Враца), Стефан Гаврилов (Шефилд Уенздей, Англия), Станислав Иванов -к (Левски)

Селекционер: Ангел Стойков