Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
България победи Черна гора с 2:0
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 10:51 / 25.05.2018Коментари (0)6018
© БФС
Националният отбор на България до 16 години (набор 2002 г.) се класира на трето място в международния турнир "Милян Милянич“, който се проведе в Сърбия. Възпитаниците на Марчо Дафчев надиграха тима на Черна гора с 2:0 в последния си двубой от надпреварата след голове на Християн Петров и Мартин Петков.

Националите изиграха поредния си силен мач, като отново демонстрираха необходимото старание, воля за победа и силен колектив. "Лъвчетата“ поведоха в резултата в 17-та минута,когато Християн Петров засече центриране от корнер и реализира с глава. Да края на първата част българите доминираха изцяло на терена в Стара Пазова и създадоха редица положения, но липсата на шанс и концентрация пред гола ги лишиха от възможността да се оттеглят с по-голям аванс на почивката.

Ситуацията не се промени и през втората част, като националите продължиха да търсят път към вратата на съперника и в 68-та минута Мартин Петков оформи крайното 2:0 след прецизно изпълнение от пряк свободен удар. Нападателят на Левски грабна и приза за най-добър реализатор.

Украйна триумфира в турнира с победа срещу домакините от Сърбия с 5:3 след дузпи и 1:1 в редовното време.

България U16: Никола Виденов, Стефан Стефанов( 63- Димитър Василев), Християн Петров ( 41- Алекс Луканов), Станислав Работов, Красимир Панчев, Мартин Русев ( 78-Илиян Василев), Станислав Шопов -к., Иво Казаков ( 55-Мартин Петков), Валентин Цветанов, Богдан Костов, Ивайло Христов ( 63-Венцислав Богданов)

Резерви: Милко Баданов, Алекс Луканов, Мартин Атанасов, Мартин Петков, Венцислав Богданов, Стефан Попов, Георги Трифонов, Димитър Василев, Илиян Василев.

Селекционер: Марчо Дафчев