Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
България надигра Хърватия на Евро 2020 след голяма драма
Автор: Стойчо Генов 11:48 / 27.08.2020Коментари (0)664
© CEV
Националният волейболен отбор на България за девойки под 19 години надигра след изключителна петгеймова битка Хърватия с 3:2 (27:25, 24:26, 25:19, 22:25, 18:16 ) гейма в последния си мач от предварителна група 2 на европейското първенство в Осиек (Хърватия).

Двубоят продължи 127 минути. Нашите момичета наложиха волята си след много обрати и интрига до сетния миг. Така България отбеляза първи успех на Евроволей след двете загуби от Турция и Франция. Победата ни отрежда трето място в крайното класиране на групата с 2 точки. Домакините от Хърватия завършват четвърти в таблицата.

България и Хърватия продължават с участие във втората четворка на шампионата. Там се играят плейофни мачове за разпределение на местата за 5-8. Нашите момичета ще се изправят в плейофа срещу четвъртия от група 2. Съперникът ще стане ясен след изиграване на последния мач в другата група на 27 август.

Реализатор за победата на България стана Мерелин Николова с 34 точки (2 аса, 1 блок). Йоана Атанасова добави 17 точки за успеха (2 аса, 1 блок).

Следващият двубой на волейболистките ни е на 29 август отново в Осиек (Хърватия).