Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Иван Петков преобрази "лъвиците" ни! Продължаваме да мачкаме наред!
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 11:25 / 23.06.2018Коментари (1)3473
©
Женският национален отбор на България продължава с неверотното си представяне в турнира на претендентите за място във Волейболната лига на нациите! Тимът ни надигра Пуерто Рико с 3-0 (25-18, 25-18, 25-14) гейма във втория си мач от Група А в перуанската столица Лима!

Волейболистките ни диктуваха случващото се на полето от първата до последната точка и се поздравиха с общо с 6-и пореден успех, без да загубят гейм. Подемът на България е очевиден, след като за селекционер на тима бе избран треньорът на хегемона Марица Иван Петков.

Най-резултатна стана пловдивчанката Силвана Чаушева с 13 точки. Капитанът ни Христина Русева добави 12, от които 6 блокади, Гергана Димитрова завърши с 11 точки.

За Пуерто Рико нито една състезателка не завърши с двуцифрен актив.

Така нашите момичета приключиха на първото място в своя поток и на 1/2-финалите ще се изправят срещу домакина Перу!