Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
България с 9-а загуба от 9 мача, май ще става още по-лошо
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 16:08 / 06.06.2019Коментари (0)991
©
Женският национален отбор на България взе гейм, но не успя да запише успех и в последния си мач от група 11 на турнира в Тайланд от третата седмица във волейболната Лига на нациите. "Лъвиците" отстъпиха на Доминиканската република с 1:3 (20:25, 21:25, 31:29, 20:25) гейма в мач, игран пред около 2000 зрители в зала "Хуамарк" в Банкок (Тайланд).

Селекционерът Иван Петков заложи на следната стартова шестица: Мирослава Паскова, Гергана Димитрова, Мира Тодорова, Нася Димитрова, Мария Данчева, Лора Китипова (капитан), Жана Тодорова - либеро.

Най-резултатна бе Мирослава Паскова с 20 точки (1 ас, 2 блокади), Гергана Димитрова завърши с 19 точки (2 аса, 1 блокада). За Доминиканската република реализатор бе Брайелин Мартинес бе с 26 точки (3 блокади), Хинейри Мартинес добави 15 точки (4 блокади).

Така момичетата на Иван Петков отбелязаха девета загуба и продължават да заемат последното 16-о място в общото класиране с 1 точка. Доминакаската република е на осма позиция с 13 точки (5 победи, 4 поражения).

В следващата седмица България ще играе в група 13 в Перуджа (Италия). Съперници на нашите са домакините от Италия, Русия и Република Корея.