Спортните новини: Днес (2) | Вчера (0)
Чудесна България с най-добро представяне на Европейско от 10 години насам
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 11:14 / 02.09.2019Коментари (0)692
© CEV
Женският национален отбор по волейбол на България се класира за четвъртфинал на европейското първенство! Националките ни, водени от Иван Петков, надиграха категорично Азербайджан с 3:0 (25:12, 25:16, 25:23) гейма в двубой от 1/8-финалите на надпреварата, който се игра в "Пап Ласло СпортАрена" в унгарската столица Будапеща.

С този успех "лъвиците“са в Топ 8 в Европа, като това е най-доброто им класиране от 10 години насам.

На 1/4-финалите волейболистките на България ще се изправят срещу настоящия европейски и световен шампион Сърбия, който по-рано победи Румъния също с 3:0 гейма в среща от 1/8-финалите и родължава напред в надпреварата. Двата тима бяха заедно в предварителна група А, като в груповата фаза българките отстъпиха с 1:3 на съперника.

Срещата между България и Сърбия ще бъде в сряда (4 септември) в зала "Ататюрк" в Анкара, като началния час ще бъде определен по-късно тази вечер след края на всички мачове от 1/8-финалите.

Родните представителки показаха воля, мотивация и стабилна игра в този мач и закономерно извоюваха крайната победа. Нашите момчета доминираха в първите два гейма, като имаха стабилно посрещане и отлични изяви в атака. "Лъвиците“ стартираха на високо ниво, като бяха особено категорични в първата част и я спечелиха за 20 минути, оставяйки съперника на едва 12 точки. Възходящата линия продължи и във втората част, като нашите запазиха предимството си и затвориха гейма отново с разлика, а с това поведоха с 2:0.

В третата част "азерките“ се опитаха да се върнат в играта и се противопоставиха с всички сили на нашите. Равностойната игра между двата тима и борбата за всяка топка продължи до 22:22, след което България стигна до мачбол при 24:22, след страхотна атака от краче на Нася Димитрова и аут на Полина Рахимова. "Лъвиците" спечелиха гейма с 25:23 след блок-аут на Гери Димитрова, а с това и спечелиха мача с 3:0.

Най-резултатна за победата на България бе Нася Димитрова с 14 точки (3 аса, 3 блокади), 12 точки добави Гергана Димитрова (1 ас, 2 блокади). Капитанът Елица Василева приключи с 11 точки. За Азербайджан Полина Рахимова завърши с 12 точки (3 аса, 2 блокади).