Спортните новини: Днес (2) | Вчера (0)
България обърна Тайланд в спиращ дъха 5-геймов трилър
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 13:13 / 10.10.2018Коментари (0)1347
©
Женският национален отбор постигна една от най-сладките и драматични победи във втората фаза на Световното първенство по волейбол в Япония! "Лъвиците“ надиграха в епичен 5-геймов трилър силния тим на Тайланд с 3-2 (25-18, 22-25, 18-25, 25-22, 19-17) гейма.

Сблъсъкът между двата отбора от Група F се превърна в истинско зрелище за зрителите в Осака и продължи точно 2 часа и 6 минути! Селекцията на Иван Петков губеше с 1-2 гейма, но успя да изравни след 25-22 в четвъртата част. Именно спиращият дъха тайбрек се превърна в кулминацията на този волейболен спектакъл.

Нашите момичета взеха ранен аванс от 2 точки (8-6), който умело успяха да задържат, но азиатките на свой ред стигнаха до равенство, а след това имаха и точка за спечелване на мача. Трудната ситуация по никакъв начин не притесни "Лъвиците“, които обърнаха развоя на инфарктния пети гейм и след 19-17 в своя полза заслужено се поздравиха с третата си победа на шампионата!

Нася Димитрова  от Марица (Пловдив) стана най-резултатна за успеха с невероятните 28 точки, от които 5 блокади! Гергана Димитрова отново изигра много силен мач и завърши с 20 точки, Мирослава Паскова добави 19, Христина Русева реализира 9, а Лора Китипова и Мария Каракашева допринесоха с по 6. За Тайланд Онума Ситирак отбеляза 24.

Така България се изравни по победи именно с Тайланд, но остава на 7-ото място с 3 точки по-малко от азиатките. В четвъртък, 11 октомври, е последният двубой на състава срещу Азербайджан. Началото е в 4:40 ч. българско време.