Спортните новини: Днес (2) | Вчера (0)
Мисията изпълнена! България се класира за Евро 2021
Автор: Стойчо Генов 22:36 / 16.01.2021Коментари (0)494
© CEV
България отиде, видя и победи! Мисията е изпълнена! Мъжкият национален отбор по волейбол ще играе на европейското първенство в Полша, Чехия, Естония и Финландия в края на лятото.

В третия си мач нашите играха най-убедително и разгромиха Австрия с 3:0 (25:15, 25:18 , 25:22). Вече никой не може да настигне България на върха, а утрешният дуел с домакина Израел ще е само за престиж. "Лъвовете“ събраха девет точки, а загубиха само един гейм – в първия двубой срещу Австрия.

Селекционерът Силвано Пранди заложи на следния стартов състав: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Мартин Атанасов, Алекс Грозданов, Николай Къртев, либеро Владислав Иванов.

Нашите показаха всичко, което е нужно за подобни двубои – воля, мотивация, класа, желание за победа. Австрийците в нито един момент не успяха да повторят играта си от първия мач срещу България, когато на моменти ни затрудниха.

Тимът на Пранди стартира ударно с 4:0. Разликата набъбна до 11:3. Нито за миг българите не се отпуснаха и с лекота взеха първия гейм. Доказателство за класата бе втората част. Стартът бе подобен – 6:1 и 11:5. До сетния миг на гейма нашите държаха убедителна преднина и не допуснаха да бъдат притеснени.

Логично огромното превъзходство доведе и до отпускане. В третия гейм Австрия поведе с 12:9. Но това само "стегна“ българите. Последваха четири последователни точки до 13:12. До края на мача само нашите диктуваха играта и спечелиха с 25:22.

Квалификационният турнир завършва в неделя, когато ще "дадем реванш“ на Израел от 20 ч. Но класирането вече не може да се промени и България е на Евроволей 2021.