Спортните новини: Днес (2) | Вчера (0)
И Бразилия не ни даде шанс, само два отбора са след България в Лига на нациите
Автор: Стойчо Генов 22:14 / 10.06.2021Коментари (0)540
© fivb
Мъжкият национален отбор на България отнесе седма загуба във волейболната Лига на нациите в Римини (Италия). Воденият от Силвано Пранди тим отстъпи на олимпийския шампион Бразилия с 0:3 (16:25, 22:25, 12:25) гейма във втория си мач от третия уикенд на надпреварата.

С това "лъвовете" остават на 14-а позиция във временното класиране с една победа и актив от 5 точки. Зад нас в подреждането има само два отбора - Нидерландия и Австралия.

Капитанът Цветан Соколов не излезе на терена за втора поредна среща в турнира, след като пропусна вчерашния мач с Полша.

Стартов състав на България: Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Денис Карягин, Аспарух Аспарухов, Николай Къртев, Николай Колев – Владислав Иванов-либеро (Владимир Станков, Георги Петров, Гордан Люцканов, Светослав Иванов).

Волейболистите ни оказаха съпротива на именития съперник само във втората част. В нея нашите се бориха и се показаха като равностоен съперник. В решителния момент обаче опитът на бразилците си каза думата. При 22:23 младият ни състав не издържа на напрежението и не реагира с най-добрите решения, а Бразилия използва ситуацията и наложи волята си с след три поредни точки.

Това повлия на последния гейм, в който "селесао“ отново бе с класа над нашите, като спечели с разгромна разлика и затвори мача в три гейма.

С най-голям актив за тима ни бяха Радослав Параунов и Аспарух Аспарухов с едва по 8 точки.

На 11 юни България среща Нидерландия в 16 часа, а олимпийските шампиони от Бразилия се изправят срещу световния първенец Полша в 22 часа.