Спортните новини: Днес (2) | Вчера (0)
България допусна драматичен обрат срещу Германия в Лигата на нациите
Автор: Стойчо Генов 19:30 / 30.05.2021Коментари (0)523
© FIVB
Мъжкият национален отбор на България записа втора загуба във Волейболната лига на нациите. "Лъвовете“ отстъпиха на Германия в изключително драматичен двубой с 2:3 (25:19; 21:25; 25:22; 28:30, 11:15) гейма. Преди това на балона в италианския град Римини нашите паднаха от Франция с 0:3 и победиха Австралия с 3:0.

Така възпитаниците на селекционера Силвано Пранди имат вече актив от 4 точки (1 победа и 2 загуби).

България игра в състав: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Аспарух Аспарухов, Николай Къртев, Алекс Грозданов - Владислав Иванов-либеро (Радослав Парапунов, Денис Карягин, Георги Петров, Стефан Чавдаров).

Най-драматичен безспорно бе четвъртият гейм. Германия поведе с 16:13 и диктуваше играта до 22:19. Във важния момент обаче националите показаха дух и воля, като стопиха пасива и излязоха напред - 24:23. За съжаление нашите не оползотвориха няколко мачбола. При 28:28 Николай Къртев сбърка сервиса, а след това Цецо Соколов отигра атака в аут и така германците затвориха гейма с 30:28.

В тайбрека Бундестимът имаше пълно предимство. Съперникът поведе още от началото с 5:2, а след това и с 13:7. Разликата бе достатъчна и въпреки всички усилия на българите Германия узакони победата си.

Най-резултатен бе Цветан Соколов с 26 точки (1 ас, 2 блокади), Алекс Грозданов добави 11 точки (6 блокади). По 10 реализираха Мартин Атанасов (3 аса, 1 блокада), Аспарух Аспарухов (3 аса) и Николай Къртев (1 ас, 2 блокади).