С гол в последната минута Пирин взе точка в Мездра
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 18:50 / 14.03.2015Коментари (0)618
©
Костеливият за Пирин орех наречен Локомотив Мездра се оказа такъв и днес, след като благоевградчани не успяха за пореден път да ги победят. На стадиона в северозападния град, пиринци завършиха при резултат 1:1, като изравниха в последната минута с гол на Петър Тончев.

През първата част "орлетата" бяха видимо по-активния отбор на терена, но трудно достигаха до голови положения.

Противно на логиката, първи до възможност за гол стигнаха домакините, като Димитров пропусна в 8-та минута. "Зелените" отговориха с опасен удар на Наков, който стреля по диагонала, но вратарят спаси. Четири минути по-късно Тунтев пропусна с глава при едно центриране от корнер за Пирин. Последва и положение за Витанов, който стреля от разстояние, но бе успех.

Темпото на играта не се промени и през втората част, като отново благоевградчани владееха повече топката, но предпазливо. Тончев можеше да открие резултата в 48-та минута, но не успя да поеме добре топката преди финалния изстрел.

В 65-та минута шанс за гол имаше и Хаджииванов, но и той бе без успех. Най-опитният състезател на домакините Димитров даде преднина в резултата, след като отбеляза красив гол в ответната атака, стреляйки от границата на наказателното поле в сглобката зад Бахтарлиев.

Последва натиск на Пирин, като Коцев не успя в 76-та минута да матира домакините.

В щастливата последна минута на мача, влезлият като резерва Тончев отбеляза с гол от дистанция, като спаси точката за пиринци, която може да се окаже много важна за крайния изход на борбата с другия борещ се за промоция тим на Локо Горна Оряховица, който завърши при същия резултата в гостуването си на Созопол.

В следващият кръг двата тима излизат в директен сблъсък на ст. Христо Ботев в Благоевград, като мачът е в събота от 15:30.

Състав на Пирин: Бахтарлиев, Сандев, Николов, Тунтев, Башлиев, Попев, Войнов, Витанов,Тасев, Наков и Тошев. След почивката в игра се появиха Тончев, Хаджииванов и Коцев.