Спортните новини: Днес (1) | Вчера (3)
Манолев игра при победата на Пирин над Септември в Благоевград
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 16:30 / 14.02.2015Коментари (0)715
©
ОФК Пирин победи с 2:0 Септември Симитли в поредната контролна среща за благоевградчани днес на ст. Христо Ботев. "Орлетата" отбелязаха и двете попадения през втората част.

Още във втората минута Златинов опита удар, след като бе изведен добре от Костадинов, но без успех.

Последваха силни минути за симитличани и по-точно на Илиян Христов, който опита пробив в 6-та минута, но в последния момент топката му избяга преди последния удар.

В 17-та отново той изскочи очи в очи с Бахтарлиев и стреля в страничния стълб. Две минути по-късно Бачев стреля в аут.

В 26-та минута Витанов опита да изведе Златинов, който обаче не успя да овладее добре кълбото и то му избяга точно преди завършващия шут. Минута по-късно Христо изскочи в половината на Пирин, навлезе в наказателното поле и стреля, но Бахтарлиев спаси.

В 37-та минута гостите изпуснаха най-чистото си положение през първото полувреме, когато бачев стреля от фаул, Бахтарлиев изби в краката на Лулейски, който само от няколко метра прати кълбото в аут.

През второто полувреме пиринци заиграха по-агресивно и още в 47-та минута спечелиха пряксвободен удар на границата на наказателното поле, който бе реализиран по перфектен начин от Хаджииванов за 1:0.

В 53-ата минута Стоев нахлу по левия фланг, центрира, но голмайсторът от преди минути се размина с топката пред голлинията.

Малко след това, влезлият като резерва Тончев си изпроси директен червен картон, показан му без колебание от рефера Костадинов. Тончев пък бе заменен моментално от Тошев.

В игра за Пирин през втората част се появи и националът Станислав Манолев, който отново показа добри отигравания. Именно той предостави топката на Чепилов при една отлична контраатака, а последният не сгреши фиксирайки крайното 2:0.

В последната минута на мача, Манолев изпълни и пряксвободен удар, като топката кацна върху сглобката на вратата на симитличани.

Състав на Пирин: Бахтарлиев, Пидев, Башлиев, Тунтев, Николов, Витанов, Костадинов, Коцев, Благов, Тасев и Златинов.

След почивката се появиха: Костов, Стоев, Чорбаджийски, Хаджииванов, Попев, Сандев, Тошев, Тончев, Чепилов, Войнов, Станоев и Манолев.