Спортните новини: Днес (1) | Вчера (3)
Пирин бие с 0:1 в снега в Мездра
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 09:05 / 27.10.2014Коментари (0)696
©
ОФК Пирин взе трите точки в гостуването си на Ботев Враца в Мездра, след като се наложи над символичните домакини с 0:1. "Орлетата" можеха да си тръгнат с по-убедителна победа, но изпуснаха две дузпи и няколко сериозни положения.

Пиринци стартираха мача отлично и още в 19-та минута получиха право да изпълнят дузпа за спъване на Коцев, която Мартин Тошев не успя да реализира, след като стражът на Ботев усети ъгъла и спаси.

В 35-та минута "зелените" отбелязаха победното си попадение в срещата след гол на Тасев, който от 18 метра изпълни перфектно пряксвободен удар. В края на полувремето Благов имаше шанс да покачи резултата, но отблизо стреля в аут.

През второто полувреме домакините се опитаха да упражнят натиск и да върнат гола, но неуспешно. Силите им стигаха за епизодични ат
аки, без реални шансове да отбележат.

В 47-та мин Калоянов изпусна най-чистото положение за тях, но ударът му мина над гредата. "Орлетата" пък заиграха на контраатака, която даде резултат в 77-та минута, когато Тасев бе съборен от защитник на Ботев в наказателното поле.

Главният рефер Румен Христов не се поколеба и отсъди втора дузпа за зелените, а в създалото се меле при бурно оспорване на решението от страна на врачани, Каменов събори съдията и бе заслужено изгонен с директен червен картон.

Потърпевшият Тасев застана зад бялата точка, но прати топката над гредата. До края на мача реферът показа още жълти картони и за двата състава, общо 12 на брой за цялата среща, като играта бе накъсана, а пиринци взеха своето и са вече на две точки от зоната за промоция.