Спортните новини: Днес (1) | Вчера (3)
Пирин с победа у дома
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 09:14 / 31.08.2014Коментари (0)717
©
Пирин записа втора домакинска победа след като се наложи над коравия тим на Созопол с 2:1 . Орлетата бяха категорично по-добия отбор в срещата и заслужено се поздравиха с трите точки.

Още в 1-та минута Георгиев скочи най-високо след центриране от корнер, но ударът му тупна в земята и прехвърли вратата на Теменлиев от гостите.

В петата минута Златинов получи възможност да отбележи от пряксвободен удар, но стражът на созополчани спаси.

В деветата минута за пиринци принудително напусна терена Костадинов, който получи контузия в слабините, а на негово място влезе Коцев.

В 14-та минута орлетата поведоха в резултата, след като Тасев сервира топката на Златинов, който от няколко метра пред голлинията мушна топката под плонжа на вратаря.

Отново деветката на Пирин можеше да отбележи в 22-та минута, но след самостоятелен пробив стреля в стража на гостите.

Тасев направи сериозен пропуск в 37-та минута, като от около 15 метра прати топката високо над гредата. Втора принудителна контузия притесни треньорския щаб на зелените, след като и Башлиев излезе преди края на полувремето.

Статуквото се запази и през втората част, като още в началните минути Николов пропиля шанс в наказателното поле на Созопол.

Гостите все пак се окопитиха след две офанзивни смени и чрез Цеков отправиха опасен удар в 61-та минута.

Осем минути по-късно Златинов отново стреля опасно от фаул и топката облиза страничния стълб.

В 72-та минута Тасев проби в наказателното поле и стреля, но защитник отби в корнер преди гола.

Минута по-късно Стоев центрира перфектно, а Златинов с глава увенча добрата си игра в мача и отбеляза втори гол.

Георгиев от гостите отправи опасен удар в 81 минута, но прати топката високо над Бахтарлиев. Две минути по-късно гостите изпълниха корнер и в създалото се меле Делчев отбеляза за 2:1.

До края на мача зелените владееха топката и не допуснаха възможност за гостите да изравнят, поздравявайки се със заслужена победа.

Състав на Пирин: Бахтарлиев, Сандев, Георгиев, Николов, Башлиев ( Стоев ), Попев, Войнов, Костадинов ( Коцев ), Благоев, Златинов и Тасев.