Класика на Пирин като гост и само три точки от Б група
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 11:00 / 28.04.2014Коментари (0)720
©
Футболистите на ОФК Пирин победиха с класическото 0:3 домакините си от Балкан Варвара в мач от 25 кръг от първенството на В югозападната футболна група. Орлетата тотално доминираха над балканци, като допуснаха един единствен опасен удар по вратата, опазена суха в пореден мач от Христо Бахтарлиев.

Още в началните минути зелените се настаниха в половината на домакините и поведоха играта, като Златинов удари греда след четвърт час. Гол на успокоението вкара Димитър Илиев в 30-та минута, извеждайки зелените напред.

След почивката благоевградчани отбелязаха още две попадения чр
ез Хаджииванов в 68-та и Златинов в 72-та.

С тази си победа Пирин вече на практика е отново в професионалния футбол, като победата на втория и преследвач в класирането Оборище над Места Хаджидимово с 8:0 доведе нещата до там, че в следващия домакински мач на орлетата срещи Беласица Петрич, с една евентуална победа благоевградчани да подпечатат и на теория визити си за Б група.

Състав на Пирин: Бахтарлиев, Сандев, Бачев, Георгиев, Башлиев, Попев, Илиев, Благов, Коцев, Златинов и Хаджииванов. След почивката в игра влязоха още Тасев, Гущеров и Стойков.