Пирин с важна победа в Симитли
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 10:00 / 04.03.2014Коментари (0)709
©
Важна победа постигнаха футболистите на ОФК Пирин с отбора на Симитли - директния преследвач на орлетата в класирането и борбата за промоция в професионалния футбол. Пиринци владееха ситуацията на терена през почти всички деветдесет минути и не оставиха никакъв шанс за симитличани, Благоевградчани се наложиха с минималното 0:1 с гол в 82-та минута, дело на защитникът Георги Георгиев.

През първата част орлетата имах две чисти голови положения. В 20 и 22 минути, първо Златинов, а после Коцев направиха сериозни пропуски, останали на чисти позиции. Златинов отправи и два опасни удара от разстояние, но бе успех.

Второто полувреме на срещата се проведе изцяло пред вратата на домакините. Пиринци натиснаха съперника, но ден днес нямаше голмайсторът Златинов. На няколко пъти голът висеше на косъм, но ударите на нападателите в зелено не намираха мрежата. Влезлият след почивката Хаджииванов имаше възможност в 72-та минута, но Крадалиев изби силния му удар. Няколко минути по-късно той имаше и претенции за дузпа, но реферът Николай Йорданов подмина нарушението и дори "награди" с жълт картон нападателя.

Натискът на Пирин даде резултат в 82-та минута. След статично положение, Георги Георгиев се пребори във въздуха и отбеляза победното попадение за кеф на близо 100-та привърженици на орлетата в сектора на гости. Стойков имаше възможност да покачи няколко минути по-късно, но от няколко метра не успя да уцели вратата с глава.

В следващата среща благоевградчани ще домакинстват на кюстендилския Велбъжд. Срещата е идващата неделя в 15:00.