Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Сладка победа за "орлетата" в края
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 11:02 / 24.02.2014Коментари (0)678
©
Благоевградчани се наложиха с 1:0 над Струмска слава в първия кръг от пролетния полусезон на югозападната ни трета дивизия
ОФК Пирин успя да запише трудна, но сладка победа с минималното 1:0 над госта си от Струмска слава Радомир в първия кръг от пролетния полусезон на югозападната ни трета дивизия.

Момчетата на Йордан Самоковлийски срещнаха сложно препятствие в лицето на радомирци, които загубиха мача чак в 88-та минута, когато Иванов си отбеляза автогол.

През първата част орлетата имаха видимо преимущество, но не стигаха до голови положения. Едва в 34-та минута Златинов подаде на Гущеров, който изскочи по диагонал срещу вратаря, но пропусна да открие резултата. Преди това най-чистото положение създадоха гостите чрез Димитров, който стреля неточно над вратата от десетина метра.

Второто полувреме стартира изключително нервно за пиринци, като основна вина за това имаха няколко странни отсъждания на главния рефер в тази среща Георги Андреев. При един пряксвободен удар, Златинов стреля силно, а Спахиев изби топката с лакът, но дузпа не бе отсъдена. Минута по-късно, отново Златинов бе задържан за фланелката в наказателното поле, но реферът остана пак безмълвен.

Близо половин час игра през втората част футболът напусна терена на стадион Христо Ботев, а гостите започнаха да лежат по тревата при всяко единоборство, печелейки време и стремейки се да отмъкнат точка.

Фортуна пожали орлетата в 88-та минута, когато остър удар по тревата от аутлинята бе засечен от Браян Иванов в собствената му мрежа, подарявайки ценни три точки на Пирин.

В следващата среща благоевградчани ще гостуват в Симитли, в мач срещу един от преследвачите си и целещи се в промоция отбори. Срещата в 15:00 идващата неделя.

Състав на Пирин: Бахтарлиев, Попев, Бачев, Георгиев, Башлиев, Туджаров, Коцев, Илиев, Тасев, Гушеров и Златинов. След почивката в игра се появиха Благов, Хаджииванов и Стойков.