Пирин врътна реми с новака в елита ЦСКА 1948
Автор: Стойчо Генов 09:56 / 17.07.2020Коментари (0)573
©
Пирин записа равенство 1:1 срещу новака в Първа лига ЦСКА 1948. Това бе петата контрола за "орлетата" от началото на подготовката. В титулярния състав попаднаха всички футболисти, които не играха срещу Вихрен (Сандански) във вторник.

Легендата Петър Михтарски получи подарък от капитана Николай Бодуров - фланелка с номер 54, годините, които легендата навърши.

Първото положение за Пирин дойде в 7-ата минута, когато Конър Хендерсън центрира от свободен удар, топката стигна до Стилиян Николов, който веднага отправи удар, но стражът отрази неговия изстрел в корнер.

Резултатът бе открит в 17-ата минута, когато Преслав Йорданов реализира с глава след отлично центриране на Спас Георгиев от корнер. Нападателят отбеляза първото си попадение за "орлетата“ по време на подготовката.

Между 23-ата и 24-ата минута вратарят ни Франческо Руберто демонстрира отличен рефлекс и се намеси решаващо на два пъти. Първо изби топката след рикошет от крака на Николай Бодуров, а после отрази и удар на Ангел Бастунов, който се озова очи в очи с него.

В 31-ата минута червен картон получи Венцислав Василев от гостите, който очевидно изпусна нервите си и реферът го отстрани от игра.

На полувремето десният защитник Александър Бастунов замени Архан Исуф, а стартиралият отдясно Александър Дюлгеров продължи като ляв защитник. В 66-ата минута Франческо Руберто отрази изстрел на Васил Шопов отблизо.

Две минути по-късно стражът Руберто отново демонстрира рефлекс и не допусна гол, след като изби топката след удар на Младенов от непосредствена близост.

В 78-ата минута Руберто се намеси решаващо и улови шута на резервата Мариянов. В 80-ата минута ЦСКА 1948 изравни, след като Марио Топузов проби отляво в наказателното поле и намери непокрития Цветомир Тодоров, който реализира с удар отблизо.

Стартов състав: 1. Франеско Руберто, 38. Александър Дюлгеров, 5. Николай Бодуров, 32. Стилиян Николов, 13. Архан Исуф, 44. Конър Хендерсън, 31. Красимир Станоев, 15. Джон Аийна, 7. Спас Георгиев, 10. Джордж Оукли, 21. Преслав Йорданов. През второто полувреме в игра влязоха: Александър Бастунов, Антон Карачанаков и Димитър Алексиев.

ЦСКА 1948 започна в следния състав: Наумов, А.Александров, Василев, Пиргов, Атанасов, Шопов, Климентов, Бастунов, Топузов, Младенов, Гущеров Ст. треньор: Красимир Балъков