Пирин тресна Вихрен с 8:2 при ветераните, идва мач срещу Беласица
Автор: Стойчо Генов 18:53 / 03.10.2020Коментари (0)619
©
Ветераните на Пирин победиха Вихрен с 8:2 на старта в държавното първенство. "Орлетата“ откриха в Сандански чрез Петър Бандев още във 2-ата минута, а четвърт час по-късно Атанас Николов удвои.

60 секунди след това таранът на третодивизионния Перун (Кресна) Атанас Топалов намали, но до края на 40-минутното полувреме стана ясно, че спорът е неравен.

Иван Цветков се разписа в 28-ата минута, а мрежата на "детелините“ опъна и шампионът със Славия от 1996 година Лъчезар Дафков. 12 минути след почивката Иван Цветков направи 5:1.

Санданчани намериха сили да върнат едно попадение, дело на Валентин Бадалов, но Любомир Ангелов и Станислав Бачев отвърнаха с тройка за пиринци пред доволния поглед на старшията Петър Цветков.

В следващата фаза зелено-белите приемат Беласица на 8 октомври от 16.00 ч.

ВИХРЕН: Младенов, Пачов (71-Венетов), Каракичев, Милев, Топалов, Бадалов, Мирчев, Горемлиев (48-Кирилов), Здр. Лазаров (30-Найденов), Уланов (60-Манолев), Шумков

ПИРИН: Иваников, Кепов, Т. Лулейски, Коемджиев, Юл. Борисов, Ив. Стойчев (47-Л. Ангелов), Н. Андонов (18-Дафков), Ст. Бачев, Ат. Николов (61-Г. Бачев), Бандев, Ив. Цветков