Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
Пирин не допусна гол срещу ЦСКА-София
Автор: Стойчо Генов 17:21 / 29.01.2021Коментари (0)612
© ФК Пирин
Пирин (Благоевград) завърши 0:0 с ЦСКА-София в четвъртата си контрола от началото на подготвителния период. Двубоят се проведе на отлично подготвеният терен на стадион "Христо Ботев“.

Мениджърът на "орлетата“ заложи на футболистите, които завършиха двубоя с Вихрен (Сандански) в началото на седмицата. На вратата бе Димитър Шейтанов, а пред него в защита действаха отдясно младият Ивайло Тодоров, в средата капитанът Николай Бодуров и Александър Дюлгеров и отляво Юлиян Попев. В средата на терена стартираха младият Вергил Янев, Красимир Станоев и Орлин Старокин. В предни позиция започнаха Гурам Гощелиани, Владислав Златинов и Андон Гущеров.

Първата опасна атака стана факт в 59-ата секунда, когато Вергил Янев открадна топката и я подаде към Гущеров, който стреля опасно покрай дясната греда.

В 6-ата минута и червените застрашиха по-сериозно нашата врата за първи път в мача. Вион центрира отдясно, Гущеров опита да изчисти с глава, но насочи топката към собствената си врата, Шейтанов обаче улови.

Десет минути по-късно "орлетата“ получиха възможност да сътворят нещо по-интересно, но ударът от фаул на Влади Златинов, който бе отправен от около двайсетина метра, излезе в аут.

В 21-ата минута Вион отправи опасен шут от 20 метра, който премина на сантиметри от лявата греда.

В 35-ата минута ЦСКА-София създаде и пропиля най-чистото положение до този момент. Занев намери Йомов отляво, нападателят на червените се измъкна много добре. Последва шут от малък ъгъл покрай Шейтанов, но той излезе в аут.

Малко по-късно, в рамките на 60 секунди, гостите на два пъти можеха да открият резултата. Първо Антов стреля по земя от границата на наказателното поле в 36-ата минута, но Шейтанов изби в корнер. След неговото изпълнение Соу отправи удар с глава, но отново невероятна намеса на стража ни предотврати попадението, тъй като докосна топката, а това бе достатъчно тя да се отбие в гредата, но не и да влети в неговата мрежа.

След почивката футболистите на Бруно Акрапович имаха леко териториално надмощие, но тимът ни демонстрира дисциплинирана игра в защита и много рядко допускаше нещо по-сериозно пред влезлият на полувремето вратар Петър Петров. Втората част започна с опасен шут на Соу, който Петров отрази.

В 54-ата минута, в рамките на няколко секунди, Йомов отправи два удара от границата на наказателното поле, но първият излезе в корнер след рикошет в крак на наш състезател, а вторият – в аут. ЦСКА продължи да залага на изстрели от средна дистанция и в следващите минути. Първо Пеняранда стреля опасно, но Петров изби, а след час игра и Занев опита да реализира след шут от фаул, но покрай вратата.

В 70-ата минута Уорън Фийни смени всичките си полеви футболисти.

До края на срещата червените продължиха да търсят по-настойчиво успеха и на няколко пъти се оголиха в защита, но Пирин не успя да завърши по най-добрия начин своите контраатаки и проверката приключи при 0:0.

Следващата контрола на "орлетата" е на 2 февруари в Микрево срещу Беласица (Петрич).

ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) – ЦСКА-СОФИЯ 0:0

ПИРИН: 87. Димитър Шейтанов (46-99.Петров), 5. Николай Бодуров, 38. Александър Дюлгеров, 31. Красимир Станоев, 16. Вергил Янев, 8. Орлин Старокин, 25. Гурам Гощелиани, 28. Ивайло Тодоров, 10. Андон Гущеров, 6. Юлиян Попев, 9. Владислав Златинов

В 70-ата минута в игра влязоха: 3. Александър Бастунов, 13. Архан Юсуф, 14. Стилиян Николов, 22. Димитър Митев, 44. Конър Хендерсън, 27. Асен Либяховски, 73. Венцислав Бенгюзов, 17. Спас Георгиев, 71. Антон Карачанаков, 18. Преслав Йорданов.

ЦСКА-СОФИЯ: 1. Густаво Бусато, 11. Петър Занев, 2. Юрген Матей, 28. Пламен Гълъбов, 26. Валентин Антов, 18. Брадли Мазику, 20. Tиаго, 15. Тибо Вион, 9. Адалберто Пеняранда, 22. Али Соу, 10. Георги Йомов

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов, 8. Греъм Кери, 21. Амос Юга, 23. Ахмед Ахмедов, 24. Джером Синклер, 7. Енрике Рафаел, 3. Жеферсон Телес, 4. Иса Худа, Бисмарк Чарлс