Пирин врътна реми с Вихрен в третата си контрола
Автор: Стойчо Генов 16:38 / 27.01.2021Коментари (0)547
© ФК Пирин
Пирин (Благоевград) завърши 1:1 с Вихрен (Сандански) в третата си контрола от началото на зимната подготовка. Двубоят се проведе на стадиона в село Микрево.

“Орлетата" откриха резултата в 28-ата минута, след като вратарят на Вихрен сгреши, подавайки топката в краката на Преслав Йорданов и нападателят не сбърка, разписвайки се технично сам срещу стража. Това бе втори гол за Преслав в контролите по време на зимната подготовка, след като намери целта и срещу Марек при победата с 5:1.

В 32-ата минута Бастунов центрира отдясно и Карачанаков стреля с глава отблизо, но вратарят улови без проблеми.

До края на полувремето гостите опитаха две, три слизания към вратата на Петров, които не доведоха до нищо сериозно.

В 60-тата минута Антон Карачанаков разстресе гредата след много силен шут от дистанция.

В 65-ата минута Карачанаков центрира хубаво от свободен удар, играч на Вихрен отклони към далечната греда, където Стилиян Николов засече топката в мрежата, но попадението му бе отменено неправилно заради засада.

В 81-ата минута Владислав Златинов стреля от пряк свободен удар, но шутът му попадна в ръцете на вратаря.

Вихрен изравни с гол на Иван Лазаров, който в 87-ата минута стреля от дистанция, изненадвайки вратаря Шейтанов.

Следващата приятелска среща на благоевградчани е планирана за петък, 29 януари, от 13:30 ч. срещу отбора на ЦСКА-София.

Пирин игра в състав: 99. Петър Петров (46-87.Шейтанов), 3.Александър Бастунов, 13. Архан Исуф, 14. Стилиян Николов, 22. Димитър Митев, 44. Kонър Хендерсън , 27.Асен Либяховски, 73.Венцислав Бенгюзов, 17.Спас Георгиев, 71.Антон Карачанаков, 18. Преслав Йорданов.

В 70-ата минута влязоха 5.Николай Бодуров, 16. Вергил Янев, 38. Александър Дюлгеров, 31. Красимир Станоев, 8. Орлин Старокин , 28. Ивайло Тодоров , 10.Андон Гущеров , 9.Владислав Златинов, 6.Юлиян Попев. Цял мач изигра Асен Либяховски.