Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Пирин удари Янтра и изскочи на първо място в класирането
Автор: Стойчо Генов 18:21 / 21.02.2021Коментари (0)516
© ФК Пирин
Пирин (Благоевград) победи Янтра (Габрово) с 2:0 като гост в мач от 19-ия кръг на Втора лига. Точни за "орлетата" бяха Станислав Манолев и Антон Карачанаков. Благодарение на успеха си благоевградчани излязоха на първо място във временното класиране с актив от 38 точки. Втори е отборът на Локомотив (София) с 35 томки, но и мач по-малко.

В 17-ата минута Християн Кожухаров от домакините опита да прехвърли излезлия напред вратар на Пирин, но топката срещна гредата. В ответната атака обаче благоевградчани откриха резултата. Преслав Йорданов бе изведен отлично от Спас Георгиев, но изстрелът му се удари в гредата. Топката обаче попадна на крака на Станислав Манолев, който на празна врата не сбърка при добавката - 0:1.

Четвърт час преди края Пирин уби интригата в мача с втори гол. След корнер топката попадна в Антон Карачанаков, който нахлу в наказателното поле на Янтра и със силен удар по земята прати топката в мрежата за крайното 0:2.