Спортните новини: Днес (1) | Вчера (3)
Пирин прекъсна серията си от 6 поредни победи
Автор: Стойчо Генов 11:59 / 07.03.2021Коментари (0)466
© ФК Пирин
Пирин прекъсна серията си от 6 поредни победи, след като завърши наравно 0:0 в гостуването си на Созопол в мач от 21-ия кръг на Втора лига.

В същото време "орлетата“ удължиха серията си от двубои без поражение и не познават загубата вече в 10 срещи. Тимът на Уорън Фийни все още няма допуснат гол през пролетния дял от шампионата.

След този резултат морският тим продължава да няма домакинска загуба вече близо 3 години.

Мениджърът Уорън Фийни бе направил само една промяна в стартовия състав в сравнение с победата срещу Септември (Симитли) в миналия кръг. Новото попълнение Орлин Старокин дебютира като титуляр, замествайки получилият контузия в миналия мач Юлиян Попев.

В 8-ата минута домакините от Созопол имаха възможност да открият резултата, след като Борис Тютюков пусна добре надясно към Иван Колев, който успя да навлезе в наказателното поле на “орлетата", но там Спас Георгиев се намеси и изби.

В 23-ата минута Красимир Станоев центрира много опасно към наказателното поле на Созопол и намери открилия се Спас Георгиев. Топката тупна точно пред крака на нашия футболист и той не успя да се разпише от около 1-2 метра от голлинията.

В 30-ата минута при приземяването си, след опит да играе за висока топка, голмайсторът на "орлетата" Преслав Йорданов се контузи. На негово място на терена се появи Андон Гущеров.

Десетина минути по-късно Станислав Манолев изведе с прекрасен дълъг пас Спас Георгиев, който не успя да поеме добре и от границата на наказателното поле стреля неточно.

В 54-ата минута Тютюков стреля силно от 10-ина метра след избита топка от статично положение, но вратарят Петър Петров успя да избие със страхотно спасяване.

5 минути по-късно Спас Георгиев получи в близост до границата на наказателното поле, направи една-две крачки и стреля коварно, но Росен Андонов спаси.

В третата минута на добавеното време Спас Георгиев центрира много опасно отляво, като топката летеше право към Александър Дюлгеров, който бе надскочил всички във вратарското поле. Защитникът обаче се размина на сантиметри от топката и не успя да вкара във вратата на Созопол.

В сряда, 10 март, Пирин приема Лудогорец 2. Мачът е с начален час 15:30.

СОЗОПОЛ – ПИРИН 0:0

Созопол: 12. Росен Андонов, 2. Мариян Димитров, 23. Диян Молдованов, 5. Георги Радев, 11. Петър Кюморджиев, 20. Цветомир Тодоров, 21. Сава Савов, 22. Лъчезар Йорданов, 15. Димитър Жеков, 99. Борис Тютюков, 27. Иван Колев

Пирин: 99. Петър Петров, 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков (80-21.Гурам Гощелиани), 13. Архан Исуф, 44. Конър Хендерсън, 31. Красимир Станоев (63-73.Венцислав Бенгюзов), 8. Орлин Старокин, 18. Преслав Йорданов (33-10.Андон Гущеров), 17. Спас Георгиев, 11. Станислав Манолев, 14. Стилиян Николов

Съдия: Георги Гинчев