Пирин стартира с победа летните контроли
Автор: Стойчо Генов 14:22 / 25.06.2020Коментари (0)616
©
Пирин стартира подготовката си за новия сезон с успех с 2:0 срещу новака във Втора лига Добруджа (Добрич). Контролата се игра на официалния терен на курортен комплекс Албена=

"Орлетата" излязоха напред в резултата още в 8-ата минута. Преслав Йорданов бе фаулиран на границата на наказателното поле, а ветеранът Владислав Златинов простреля вратаря на Добруджа от пряк свободен удар, пращайки топката технично покрай стената.

След красивия гол на Златинов Пирин продължи да доминира. В 17-ата минута Архан Исуф стреля опасно, но шутът му мина над вратата, а две минути по-късно Иван Тасев открадна топката и нахлу в наказателното поле, но не успя да стреля.

В 27-ата минута Исуф центрира прекрасно отляво и включилият се от втора позиция Красимир Станоев засече топката в мрежата отблизо за 2:0.

След почивката мениджърът Уорън Фийни смени почти всички от стартовия състав, като на терена от титулярите останаха само Асен Либяховски и Иван Тасев. На терена повторно, след като бе заменен, се появи Петър Кепов.

В 66-ата минута Джордж Оукли стреля от дистанция, а две минути по-късно Спас Георгиев шутира покрай вратата. В 74-ата минута Бастунов стреля с глава след центриране на Конър Хендерсън, но ударът му мина покрай вратата. Това бе и най-доброто положение за благоевградчани през второто полувреме.

До края на срещата вратарят Исмет Кисьо се намеси на два пъти (83-та и 89-та минута), за да запази вратата си без поражение.

Следващият съперник на Пирин е отборът на Черноморец (Бургас). Мачът е на 28 юни, отново в Албена.

Състав на Пирин: 1. Франческо Руберто, 16. Петър Кепов, 5.Николай Бодуров (к), 16. Мирослав Пушкаров, 20. Архан Исуф, 26.Иван Тасев, 27. Асен Либяховски, 31.Красимир Станоев, 15.Джон Аийна, 9.Владислав Златинов, 18.Преслав Йорданов.

През второто полувреме влязоха: 91.Исмет Кисьо, 38. Александър Дюлгеров, 17.Спас Георгиев, 44.Конър Хендерсън, 3.Александър Бастунов, 23.Димитър Алексиев, 14.Стилиян Николов, 10.Джордж Оукли, 22.Димитър Митев.