Пирин поведе с 2:0 на Вихрен, но допусна твърде болезнен обрат
Автор: Стойчо Генов 10:47 / 15.07.2020Коментари (0)508
© ФК Пирин
Пирин записа първа загуба от началото на подготвителния период, след като отстъпи на Вихрен (Сандански) с 2:5. Двубоят се проведе на стадиона в град Разлог. Футболистите, които започнаха срещата играха до самия край.

Следващата контрола е срещу ЦСКА 1948 в четвъртък, 16 юли, и ще бъде излъчена на живо в официалната ни страница във Фейсбук, като и в официалния ни канал в YouTube. Мачът е с начален час 19:00.

Резултатът бе открит в 18-ата минута, когато Антон Карачанаков отне топката от съперник и пусна пас към Владислав Златинов. Капитанът в този двубой предоля технично бранител и откри резултата с прецизен диагонален изстрел отдясно.

Пет минути по-късно Карачанаков изведе Златинов зад гърба на отбраната, а той пусна успореден пас към Алексиев в наказателното поле. Нападателят шутира, стражът Пангев се намеси, но Алексиев не сбърка при втората възможност и удвои резултата.

В 32-ата минута Владимир Кабранов намали изоставането на Вихрен с техничен диагонален изстрел. В последната минута на полувремето санданчани изравниха, след като Чепилов проби в наказателното поле и опита да стреля, но топката се отклони в тялото на Пушкаров, за да влезе във вратата.

В 55-ата минута бившият футболист на Пирин Александър Якимов даде аванс на своя отбор, след като се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Бастунов срещу Чепилов. Две минути по-късно. Владимир Кабранов отбеляза второто си попадение в мача след разбъркване в наказателното поле и пас на Якимов – 4-2.

В 65-ата минута Вангелов можеше да върне един гол, след като засече с глава центриране от корнер, но стреля над вратата. В 77-ата минута санданчани отбелязаха пети гол. Резервата Венелин Гълъбов се измъкна от засадата след пас от дълбочина, напредна и се разписа с отмерен удар.

Състав: 91. Исмет Кисьо, 16. Петър Кепов, 3. Александър Бастунов, 19. Мирослав Пушкаров, 14. Димитър Митев, 28. Мариян Вангелов, 27. Асен Либяховски, 17. Иван Тасев, 71. Антон Карачанаков, 23. Димитър Алексиев, 9. Владислав Златинов.