Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Пирин взе точка в Стара Загора
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 11:51 / 18.02.2020Коментари (0)586
©
Равенство в Стара Загора постигнаха футболистите на Пирин и Ботев Гълъбово. Двата отбора си разделиха по едно полувреме, най-вече заради силния вятър от север, който носеше топката силно напред. Първото полувреме бе с предимство за домакините, които изпълниха 7 корнера, затруднявайки максимално стража Ганев, но така и не се стигна до чисто положение за Ботев.

Златинов имаше отлична възможност след четвърт час, но удар от границата на наказателното поле профуча над гредата. Второто полувреме бе по силно за зелените, които пресираха и натискаха домакините.

Благов имаше отлична възможност в 58-та минута, но не успя да насочи добре топката. Няколко статични положения, изпълнени от Хендерсън също създадоха опасност, но отново без шанс за гол. Младият Тасев, който се появи в последните 20 минути създаде прекрасна възможност в 78-та минута, но прострелното му центриране не намери Златинов. В самия край на мача и домакините имаха своя шанс, но нападател в червено пропусна от около десет метра.

В следващия мач орлетата играят у дома със Септември София, като двубоят е в петък от 17:30.