Новият конгоанец асистира на Влади Златинов за победа на Пирин
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 11:17 / 04.07.2019Коментари (0)896
© ОФК Пирин
ОФК Пирин се понрави на феновете с победа с 1:0 над Локомотив (София). "Орлетата" играха стегнато и дисциплинирано през целия мач и заслужено се поздравиха с добър резултат за самочувствие.

Първото полувреме започна само с една промяна от стартовите състави в предходните два контролни мача, като в нападение оперираше новото попълнение Иван Вълчанов. До сериозни голови опасности не се стигна, освен няколко корнера за гостите, и две опасни центрирания за Пирин.

През втората част за Пирин в игра се появи конгоанецът Глори Антони, който застана на позиция в средата на терена. Първи мач в контролите записа и Владислав Златинов. Именно те двамата бяха виновниците за попадението на орлетата, като Антони пусна отличен пас към деветката на Пирин, а той не сгреши, пускайки топката покрай вратаря на гостите.

В края на мача локомотивци нанесоха няколко последователни удара от близка дистанция, което бяха и най-добрите им положения за целия мач.

Следващата контрола за Пирин отново е в Благоевград, идващата сряда, когато е домакинството над ФК ЦСКА 1948.