Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Пирин избухна с първа победа от началото на сезона
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 10:03 / 20.08.2019Коментари (0)605
©
Футболистите на Пирин извоюваха първите си три точки от началото на сезона. "Орлетата" победиха Литекс (Ловеч) с 2:1 като гости, като зарадваха привържениците си със сърцата игра и непримиримост въпреки лошия старт в шампионата.

Благоевградчани поведоха с два гола през втората част. Първият бе в 56-ата минута, когато отлична контра бе завършена с клиничен удар от близо на Руслан Иванов.

Десет минути по-късно Била Антонио спечели корнер, като след заучено положение Благов центрира точно, а влезлият като резерва Контохристос бе точен с глава за 0:2.

В самия край на мача домакините върнаха едно попадение чрез Петров, но нямаха време дори за частичен обрат. В следващия мач Пирин домакинства на един от новаците във Втора лига - Спартак Плевен. Двубоят е в неделя от 20:00 часа на стадион "Христо Ботев".