Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
НачалоФутболТенисБаскетболВолейболДругиСтатистики
Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Кирил Десподов е победител в анкетата "Футболист на Футболистите" за сезон 2022/2023
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 10:32 / 31.05.2023Коментари (0)278
©
Нападателят на Лудогорец Кирил Десподов бе избран за "Футболист на футболистите“ за сезон 2022/2023 в анкетата на Асоциацията на българските футболисти. Единственото по рода си у нас допитване се провежда за 22-а поредна година и в него гласуват всички футболисти от efbet Лига и Втора лига - българи и чужденци.

Анкетата се състои от три основни раздела: Футболист на футболистите, най-добър млад футболист и най-добър треньор.

Кирил Десподов бе избран за безспорен №1 при "Футболист на Футболистите“. Втори остана Ивайло Чочев от ЦСКА 1948, а престижното трето място зае друг играч на Лудогорец - Игор Тиаго.

Любопитно е, че Кирил Десподов е двукратен победител в анкетата и в раздела за най-добър млад футболист (сезон 2016/2017 и 2017/2018).

За най-добър млад футболист бе избран вратарят на Левски Пламен Андреев. Той изпревари Николай Златев от Черно море, а трети се нареди защитникът на ЦСКА-София Християн Петров.

За най-добър треньор на първенството футболистите определиха наставника на Черно море Илиан Илиев. Втори е Станимир Стоилов (Левски), който до този момент има 4 победи в анкетата (три пъти като треньор на Левски и веднъж като наставник на Литекс). Третото място заслужи треньорът на ЦСКА-София Саша Илич.

Илиан Илиев пък печели за трети път авторитетното отличие, след като бе №1 за сезон 2009/2010 като треньор на Берое и сезон 2018/2019 начело на Черно море.

Победителите в трите основни раздела ще бъдат наградени от Асоциацията на българските футболисти в началото на новия сезон.

Резултати от 22-ото издание на анкетата "Футболист на футболистите“:

Футболист на Футболистите

1. Кирил Десподов (Лудогорец)

2. Ивайло Чочев (ЦСКА 1948)

3. Игор Тиаго (Лудогорец)

Най-добър млад футболист

1. Пламен Андреев (Левски)

2. Николай Златев (Черно море)

3. Християн Петров (ЦСКА-София)

Най-добър треньор

1. Илиан Илиев (Черно море)

2. Станимир Стоилов (Левски)

3. Саша Илич (ЦСКА-София)
Още по темата: общо новини по темата: 70
25.05.2023
23.05.2023
05.05.2023
04.05.2023
21.03.2023
18.02.2023
предишна страница [ 1/12 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!

Актуални Четени Теми
Спортната легенда Йордан Йовчев съобщи голяма новина за България
Барселона и Интер залагат на два различни стила в търсене на една и съща цел
Реал спря фантастичен Везенков и Олимпиакос в Мадрид и серията продължава
Григор Димитров в битка за четвъртфинал в Мадрид в удобно за гледане време
Карлос Насар изуми статистиката след ЕВРО 2025
Класиране Резултати

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@blagoevgrad24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Благоевградчани във facebook
RSS за новините
Статистика: