Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Свободни агенти направиха втори опит да се харесат на родни клубове
Автор: Стойчо Генов 10:02 / 23.06.2022Коментари (0)283
©
Отборът на свободните агенти загуби от втородивизионния Спортист (Своге) с 1:2 в контрола, която се игра на стадиона в Своге. Със спаринга приключи 9-дневният подготвителен лагер на играчите без професионални договори, които тренираха под ръководството на Румен Стоянов.

Подобен отбор се организира за 15-и пореден път от Асоциацията на българските футболисти (АБФ), с подкрепата на БФС. Целта бе футболистите да водят нормален тренировъчен процес и да се подготвят за новия сезон, докато търсят отбори, в които да продължат кариерата си.

Домакините от Спортист откриха резултата в 12-ата минута, когато Илия Русинов бе изведен сам срещу вратаря Абди Абдиков и шутира покрай него за 1:0.

Десет минути по-късно свободните агенти изравниха. Вратарят на Спортист Цветелин Ставрев опита да финтира Давид Димитров, но нападателят му отне топката и я прати в мрежата за 1:1.

В края на първото полувреме Николай Хаджиниколов можеше да доведе нещата до пълен обрат в резултата, но изстрелът му от фаул срещна гредата.

В 89-ата минута домакините стигнаха до крайния успех след попадение на Георги Николов.

"Изключително съм доволен от това, което показахме като отбор и като индивидуалности. Разчитахме предимно на млади футболисти, с трима-четирима по-опитни. Изглеждахме съвсем равностойни на два клуба от Втора професионална лига. Надявам се този лагер да е бил полезен на младите момчета и те да успеят да се реализират“, заяви след края на двубоя треньорът на отбора на свободните агенти Румен Стоянов.