Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Собственикът на Пирин изгледа шестия пореден мач без загуба за "орлетата"
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 10:43 / 15.03.2022Коментари (0)330
©
Пирин и Славия не излъчиха победител в последния двубой от 23-ия кръг на Първа лига. Така "орлетата“ записаха своя шести пореден мач без поражение в шампионата и не познават вкуса на загубата през 2022 година.

За Пирин това бе втора поредна домакинска среща без допуснат гол и общо втори мач, в който тимът на Радослав Митревски не позволява на съперника да се разпише. Във второ поредно домакинство Пирин завърши с човек по-малко, като този път бе изгонен Светослав Дяков, който получи два жълти картона. С равенството в този двубой Пирин събра 24 точки и заема 11-та позиция в класирането.

Специален гост на стадион "Христо Ботев“ бе собственикът на клуба Пол Белогур.

Първото полувреме предложи по-динамичен футбол, като тогава се отвори сериозна работа и за екипа, който отговаряше за VAR – дузпа за “белите" и гол на Пирин беше отменен след намеса на системата за видео наблюдение.

След почивката от игра беше изгонен Светослав Дяков, но футболистите на Златомир Загорчич не успяха да се възползват от численото си преимущество на терена и двете нули на таблото останаха непокътнати.

В следващия кръг Пирин гостува на Ботев (Враца).

ПИРИН: 21. Георгиев, 6. Попев, 14. Николов, 45. Хубчев, 11. Манолов, 18. Дяков, 26. Тасев (70-73.Венцислав Бенгюзов), 31. Станоев (90-20.Иванов), 17. Георгиев, 29. Костов (70-71.Карачанаков), 9. Йорданов (90+3 23.Тодоров).

Славия: 21. Вуцов, 3. Томбак, 23. Виячки, 37. Керчев, 4. Соарес, 77. Вълчев, 16. Нгуена (82-Минчев), 20. Цонев(82-7.Бакеро), 88. Тасев (54-11.Добрев), 10. Кирилов, 9. Петков Съдия: Красен Георгиев Стадион: "Христо Ботев“