Спортните новини: Днес (2) | Вчера (6)
Пирин стартира с класическа победа 2022 година
Автор: Стойчо Генов 16:00 / 19.01.2022Коментари (0)341
©
Пирин победи Струмска слава (Радомир) с 3:0 в първата си контрола от зимния подготвителен период. Контролата се проведе на базата в село Рилци.

Първото положение за гол се откри пред Станислав Костов, който в 5-ата минута стреля встрани от вратата след двойно подаване със Станислав Манолев.

В 8-ата минута Станислав Манолев откри резултата след като получи хитър, параболичен пас от Даниел Иванов. Три минути по-късно Антон Карачанаков шутира от дистанция, но топката мина покрай вратата.

В 24-ата минута Карачанаков стреля опасно, но вратаря на гостите изби. Пет минути по-късно Петър Занев стреля по земята – аут.

В 32-ата минута Манолев стреля от добра позиция, но вратарят спаси.

Две минути преди края на първото полувреме Станислав Манолев направи 2:0 с удар отблизо.

През второто полувреме в игра влязоха нови 10 полеви играчи. В началото на полувремето гостите си отбелязаха автогол след опит за върната топка към вратаря – 3:0.

Пирин доминираше и владееше повече топката, като търсеше постоянни атаки.

В 80-та минута Преслав Йорданов удари греда след хубав удар. Пет минути по-късно Жан Пиер Да Силва шутира от централна позиция,

Стартов състав: Аксел Саухи, Ивайло Тодоров, Александър Дюлгеров, Николай Бодуров, Петър Занев, Станислав Манолев, Антон Карачанаков, Кацуки Такахаши, Красимир Станоев, Даниел Иванов, Станислав Костов.

Второ полувреме: Аксел Саухи (60-Йордан Димитров), Обина Авара, Стилян Николов, Десмънд Уилиъмс, Абдулахи Салису, Иван Тасев, Жан-Пиер Да Силва, Венцислав Бенгюзов, Уилсон Фелипе, Преслав Йорданов, Стилян Спасов.

Стартов състав на Струмска слава: Петков, Дилчовски, Костов, Мицаков, Тундаров, Янев, Чернаков, Николов, Пенев, Слишков, Цанев.

Резерви: Симеонов, Китов, Добрев, Щерев, Костов, Димитров, Аврамов.