Пирин допусна болезнен обрат срещу Берое, остана без точков актив
Автор: Стойчо Генов 23:19 / 02.08.2021Коментари (0)759
"Пирин" и "Берое“ отново изиграха инфарктен двубой в Благоевград. Старозагорци се наложиха с 3:2 в мач с много обрати. Двубоят бе от 2 кръг на efbet Лига и така "зелено-белите“ стартираха сезон с две победи пр. Двубоят започна с размяна на голове в началните минути.

Алиун Фал откри резултата със страхотен гол в 7. минута, но само шест минути след това домакините изравниха след дузпа, изпълнена от Красимир Станоев. Станислав Костов даде преднина за "Пирин“ в 24. минута и резултатът се запази до почивката. Всичко се реши в заключителните минути на срещата. Първо Сако изравни в 85. минута, а Али донеса успеха с попадение в последната минута на мача.

Двубоят започна равностойно, а двата тима пробваха дълги топки към нападателите, но защитата се справи. Първата опасност дойде в 4. минута, когато Брахими проби и центира опасно към Костов, но Бакер успя да се намеси.

"Берое“ откри резултата в 7. минута след брилянтен гол на Алиун Фал. Стив Фуртадо центрира от фланга, а нападателят прати топката в мрежата с удар от въздуха – 0:1.

Пет минути след това домакините получиха право да изпълнят дузпа, която бе отсъдена след намеса на ВАР. Топката бе центрирана в пеналта на "Берое“ и срещна ръката на Дасакалов. Зад топката застана Красимир Станоев, който прати кълбото в долния десен ъгъл и "Пирин“ изравни – 1:1

В 16. минута Брахими проби и стреля от малък ъгъл, но Бакер спаси.

"Пирин“ излезе напред в резултата в 24. минута. Станислав Костов направи двойно подаване с Манолев и се озова сам срещу Бакер в наказателното поле. Нападателят на домакините прати топката в мрежата с удар по земя – 2:1

В добавеното време се стигна до сериозно разбъркване в пеналта на "Пирин“, при което удар на Стефанов бе блокран от паднал играч на домакините, а след това остро центриране на Фал бе избито от Занев.

Две минути след подновяване на играта Спас Георгиев излезе на стрелкова позиция след извеждащо подаване на Костов, но ударът му мина на сантиметри покрай вратата.

Седем минути преди края на мача "Пирин“ остана с човек по-малко след втори жълт картон за Георгиев.

В 85. минута Мечев центрира от пряк свободен удар, а Омар Сако прати топката в мрежата след удар с глава и се разписа в дебютните си минути с екипа на "Берое“ – 2:2

В последната минута на редовното време Али получи в наказателното поле и прати топката в мрежата с прецизен удар – 2:3.

"Пирин“ – "Берое“ 2:3

Голмайстори: 0:1 Алиун Фал 7′, 1:1 Красимир Станоев 12′, 2:1 Станислав Костов 24′, 2:2 Омар Сако 85′ , 2:3 Джуниет Али 90′

"Пирин“: 99. Петър Петров, 73. Венцислав Бенгюзов (73′- 8. Орлин Старокин), 31. Красимир Станоев, 7. Мохамед Брахими (81′- 71. Антон Карачанаков), 5. Николай Бодуров (к) (33′- 17. Спас Георгиев), 3. Петър Занев, 18. Светослав Дяков, 11. Станислав Манолев, 29. Станислав Костов (81′- 9. Преслав Йорданов), 14. Стилиян Николов, 6. Юлиан Попев; неизползвани резерви: 1. Димитър Шейтанов, 25. Горан Гощелиани, 44. Конър Хендерсън; старши треньор: Уорън Фийни

"Берое“: 1. Нордин Бакер, 6. Александър Цветков (к), 8. Илиян Дтефанов, 11. Алиун Фал (70′- 2. Джуниет Али), 16. Симеон Мечев, 17. Реян Даскалов (28′- 7. Кукула), 19. Александър Василев (70′- 4. Христо Митев), 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон, 26. Камен Хаджиев, 30. Серкан Юсеин (70′- 5. Омар Сако); неизползвани резерви: 33. Генадий Ганев, 15. Георги Динков, 77. Божидар Пенчев; старши треньор: Петър Колев

Жълти картони: Стилиян Николов 44′, Спас Георгиев 70′, Станислав Костов 81′ (Пирин) Кукула 44′, Кийлън Лебон 44′, Симеон Мечев 65′, Стив Фуртадо 80′ (Берое)

Червен картон: Спас Георгиев 83′