НачалоФутболБаскетболВолейболДругиСтатистики
Спортните новини: Днес (1) | Вчера (5)
Късен гол на Манолев донесе точка за Пирин срещу Берое
Автор: Стойчо Генов 19:50 / 19.11.2021Коментари (0)235
"Берое“ и "Пирин“ завършиха 1:1 в среща от 15 кръг на efbet Лига. След нулево първо полувреме "Берое“ успя да поведе в резултата в 55. минута чрез Абубакар Тунгара. Станислав Манолев възстанови равенството седем минути преди края на мача.

Първата опасност дойде в 7. минута, когато Брахими центрира от фаул, а Попев игра с глава. Ганев обаче успя да спаси.

Две минути по-късно Камбуров изведе Лебон зад отбраната, но Хенгелман изпревари французина със секунда и успя да улови.

В 24. минута Камбуров направи добър пробив и намери Василев, който бе непокрит в пеналта. Бранителят успя да отправи удар, но стража на гостите спаси.

В 34. минута топката бе центрирана опасно в наказателното поле на Берое на два пъти, но не се стигна до удар към вратата.

Най-чистото положение в срещата дойде в 40. минута, когато Камбуров бе изведен от Даскалов зад отбраната и остана сам срещу Хенгелман. Нападателят успя да финтира вратаря и да отправи топката към опразнената врата, но Бодуров успя да се намеси пред голлинията и да избие в корнер.

Натискът на Берое даде резултат в 55. минута, когато Цветков центрира в наказателното поле, а там Тунгара бе най-съобразителен и прати топката в мрежата след удар с глава – 1:0.

Три минути след това гостите имаха много чисто положение, след като топката бе центрирана в наказателното поле, а там Йорданов стреля с глава от непосредствена близост, но Ганев спаси.

Пирин успя да изравни седем минути преди края на мача, когато топката бе центрирана в наказателното поле и се получи разбъркване, а Манолев успя да прати кълбото в мрежата – 1:1.