Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Пирин победи Локо (Пд) в закрита контрола в Благоевград
Автор: Стойчо Генов 15:22 / 08.02.2022Коментари (1)355
©
Отборът на Пирин постигна нова победа в контролите от зимната си подготовка. "Орлетата" надиграха Локомотив (Пловдив) с 2:1 на стадион "Христо Ботев" в Благоевград, а спарингът беше закрит за фенове и журналисти.

Преслав Йорданов (16) и Иван Тасев (83) бяха точни за домакините, а Георги Минчев (38) се разписа за пловдивчани.

Домакините откриха резултата буквално при първото си положение в мача. В 16-ата минута Преслав Йорданов получи топката в наказателното поле и я прати в мрежата зад Лукас Рейдър за 1:0.

Само 3 минути по-късно Димитър Илиев изведе Йосип Томашевич в добра позиция. Хърватинът отправи удар, но уцели гредата.

В 38-ата минута вицешампионите изравниха резултата. Това стана след атака на Бирсент Карагарен. Той нахлу от дясно в наказателното поле и подаде към Георги Минчев, който от 4-5 метра засече за 1:1.

Минута преди почивката съдията отмени гол на Локомотив заради засада. Малко след началото на второто полувреме Димитър Илиев изпълни добре пряк свободен удар, но вратарят на Пирин Марио Кирев спаси.

В 83-ата минута домакините стигнаха до победното попадение. Иван Тасев бе изведен в малкото наказателно поле и вкара за крайното 2:1.