Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Пирин не успя да победи Черно море в драма с 2 червени картона и пропусната дузпа в самия край
Автор: Стойчо Генов 23:44 / 27.09.2021Коментари (0)446
Пирин завърши 2:2 с Черно море в двубой от деветия кръг на елитното ни първенство в Благоевград. Варненци играха с 10 души от 43-тата минута, когато Родриго Енрике бе изгонен с червен картон за фаул в центъра. В самия край червен картон получиха и "орлетата".

В 28-ата минута "моряците“ откриха резултата от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Александър Дюлгеров. Точен от бялата точка беше Пабло Гарсия.

В 58-ата минута Станислав Костов изравни, след като получи топката на празна врата от Станислав Манолов и я насочи в мрежата.

Четири минути по-късно Черно море отново поведе след втори гол на Пабло Гарсия. Испанецът се разписа от фаул, след който изпрати топката в близкия ъгъл и тя мина през ръцете и краката на вратаря.

В 77-ата минута вратарят на Черно море Георги Георгиев не можа да задържи кълбото във въздуха, то падна на тревата и Преслав Йорданов го насочи в мрежата за 2:2.

В 89-ата минута Васил Панайотов изпусна дузпа за Черно море. Неговият удар профуча край гредата. Бялата точка бе посочена, след като Сердюк центрира, Андраде отклони топката пред голлинията и Юлиян Попев я изби с ръка преди да влезе във вратата. Попев получи и червен картон след преразглеждане на ситуацията с ВАР.