Спортните новини: Днес (4) | Вчера (2)
Възроденият Пирин с трета поредна победа в шампионата
Автор: Стойчо Генов 21:39 / 28.02.2022Коментари (0)508
©
Пирин победи с 1:0 Арда (Кърджали) в последния мач от 21-ия кръг на Първа лига. Победният гол бе отбелязан в самото начало на мача, когато още в 5-минута Антон Карачанаков се възползва от грешка в защитата на гостите и прати топката в мрежата на гостите.

Така тимът на Радослав Митревски и Петър Михтарски продължава възхода си в шампионата, записвайки трета поредна победа и общо четвърти пореден мач без поражение в Първа лига. За първи път от началото на сезона "орлетата" не допуснаха гол в своята врата.

Отборът вече заема 10-то място в класирането с 22 точки, колкото има 9-ият Арда и 11-ият ЦСКА 1948.

Преди първия съдийски сигнал на Никола Попов футболистите и на двата отбора излязоха на терена с плакат с надпис "STOP War“ – спрете войната, като призоваха за спиране на военния конфликт в Украйна.

Резултатът бе открит от "орлетата“ още в петата минута. Тогава Антон Карачанаков стигна до топката в наказателното поле след грешка на гостите и с удар по диагонала откри резултата, намирайки близкия ъгъл на вратата.

В следващите минути Пирин продължи да бъде по-активният тим и на няколко пъти бе близо до удвояване на преднината, като Спас Георгиев и Станислав Манолев имаха най-добрите положения за гол.

В началото на втората част играта бе равностойна, но чисти възможности пред двете врати така и не се случиха.

В 70-ата минута “орлетата" останаха с човек по-малко. Станислав Манолев вдигна високо крака си в близост до главата на Алекс Петков и съдията Никола Попов реши, че действието му заслужава червен картон.

До края на мача "орлетата“ запазиха своята преднина и спечелиха второто си поредно домакинство.

В следващия кръг Пирин гостува на Черно море. Двубоят е в събота, 5 март, от 15:00 часа.

ПИРИН 1:0 АРДА (Кърджали)

1:0 Карачанаков (5)

ПИРИН: 21. Я. Георгиев, 38. Дюлгеров, 3. Занев, 6. Попев, 45. Хубчев, 18. Дяков, 31. Станоев (82-14.Николов), 11. Манолев, 71. Карачанаков (82-8.Старокин), 17. С. Георгиев (72-26.Тасев), 29. Костов (79-9.Йорданов)

АРДА: 1. Василев, 25. Кики, 4. Стоев, 24. Петков, 8. Желев, 80. Котев, 77. Юруков, 19. Руменов, 17. Коконов, 10. Ковачев, 9. Йорданов

Стадион: “Христо Ботев", Благоевград

Съдия: Никола Попов