Спортните новини: Днес (2) | Вчера (0)
Съперник на Лудогорец II сътвори цирк, довел до прекратяване на мача
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 16:14 / 07.12.2020Коментари (0)588
©
Лудогорец II вкара два гола до 10-ата минута, когато мачът с Нефтохимик бе прекратен
Отборът на Лудогорец II победи Нефтохимик с 2:0 в странен мач от 16-ия кръг на Втора лига. Двубоят продължи едва 10 минути, тъй като гостите стартираха срещата с едва 7 футболисти и малко след първия съдийски сигнал един от играчите се контузи, което наложи прекратяване на мача.

Бургаският клуб е раздиран от сътресения, след като основният състав изпълни заканата си да бойкотира срещата заради неизплатени заплати, което наложи да бъдат заменени от юноши. Заради наредба на РЗИ обаче клубът не може да използва и юношите, които не са навършили 18-годишна възраст, което обяснява минималния брой на футболисти в групата.

Правилникът позволява една среща да започне при минимален брой от 7 футболисти в даден отбор, а групата на Нефтохимик бе съставена от точно толкова играчи, така че мачът стартира. Тъй като футболист на бургаския тим обаче се контузи, двубоят бе прекратен, съобщава Гонг. При неявяване на срещата, отборът от Бургас щеше да бъде санкциониран със служебна загуба, глоба и отнемане на точки от актива.

Домакините получиха първата си голова възможност още във втората минута. Изстрелът на Иван Йорданов обаче прелетя покрай вратата на Виктор Кунев.

Три минути по-късно "малките орли" откриха резултата с гол на Ерол Дост, а секунди по-късно Георги Чукалов удвои аванса им.

Мачът продължи едва 10 минути, тъй като поради контузия на един от седемте стартирали за Нефтохимик бе прекратен при резултат 2:0.

Лудогорец II - Нефтохимик 2:0 (прекратен в 10-ата минута)

1:0 Ерол Дост 5'

2:0 Георги Чукалов 6'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Лудогорец II: 69. Дамян Дамянов, 20. Гийерме Да Соуса, 97. Георги Чукалов, 72. Ерол Дост, 52. Тихомир Димитров, 5. Георги Терзиев, 82. Иван Йорданов (к), 50. Цветослав Петров, 58. Димитър Илиев, 38. Владислав Найденов, 51. Илкер Будинов

Треньор: Тодор Живондов

Нефтохимик: 1. Виктор Кунев, 10. Атанас Чавдаров, 14. Любослав Найденов, 6. Дамян Димитров, 21. Генчо Далев (к), 11. Михаил Михов, 9. Димитър Примов

Треньор: Диан Дончев