Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Григор Димитров стартира трудно на "Мастърса" в Париж
Автор: Стойчо Генов 19:40 / 02.11.2021Коментари (0)266
©
Григор Димитров стартира трудно в турнира от "Мастърс" сериите във френската столица Париж. Най-добрият наш тенисист загуби сет, но все пак елиминира ветерана Ришар Гаске с 2:1 сета - 6:1; 4:6; 6:2.

Двубоят продължи час и 45 минути, като това бе четвърти успех за Гришо в срещите между двамата. Представителят на домакините, който в момента е №74 в света, има 5 победи над Димитров в първите 5 мача в професионалните им кариери.

Хасковлията, който е №30 в световната ранглиста на АТР, започна мощно мача и затвори първата част, давайки само един гейм на съперника си. Във втория сет резултатът вървеше гейм за гейм до 5:4 за Гаске. Тогава участващият с "уайлд кард" в турнира французин проби сервирането на Григор Димитров и изравни резултата.

Решителният трети сет започна с бърз пробив за българина, който не изпусна преднината си до края.

В следващия кръг Григор Димитров ще се изправи срещу руснака Карен Качанов, който е №31 в света.