Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Никому неизвестен тенисист спря Григор Димитров в любимия му Акапулко
Автор: Стойчо Генов 09:11 / 19.03.2021Коментари (0)728
©
Григор Димитров приключи безславно участието си в турнира на твърди кортове в Акапулко (Мексико), който е от категория АТП 500. Най-добрият български тенисист не успя да стигне до полуфиналите, след като отстъпи на 19-годишния Лоренцо Мусети от Италия с 4:6, 6:7(3).

Срещата приключи за 2 часа и 10 минути и бе първа между двамата тенисисти в досегашните им кариери. Мусети, който е №120 в световната ранглиста, елиминира в първия кръг на турнира световния №9 Диего Шварцман.

Григор Димитров е шампион от Акапулко през 2014 година, а през миналата годин
а стигна до полуфиналите, където отстъпи пред бъдещия шампион Рафаел Надал.

Хасковлията изостана с 1:4 в първия сет, но успя да изравни на 4:4. За съжаление, той допусна нов пробив в 10-ия гейм и загуби сета с 4:6.

Димитров стигна първи до пробив във втората част за 3:2, но Мусети отговори веднага с рибрейк за 3:3. При 4:5 Григор спаси четири мачбола на собствен сервис и изравни за 5:5. След това най-добрият български тенисист отрази още един мачбол при 5:6 и вкара втория сет в тайбрек. В него обаче Мусети поведе с 6:2 точки и затвори мача при 7:3.