Спортните новини: Днес (2) | Вчера (0)
Страхотно начало за Григор Димитров на Australian open
Автор: Стойчо Генов 11:11 / 08.02.2021Коментари (0)393
©
Григор Димитров започна със страхотна победа участието си на Australian open. Най-добрият български тенисист елиминира с 6:4, 6:2, 7:6(5) хърватина Марин Чилич за 2 часа и 11 минути игра.

Във втория кръг Гришо ще играе срещу австралиеца Алекс Болт, който отстрани с 6:2, 6:2, 4:6, 6:3 Норберт Гомбош (Словакия). Представителят на домакините е №174 в ранглистата.

Срещата започна с гейм на нула за Чилич, а във втория хърватинът стигна до първа точка за пробив в мача. Григор обаче успя да се измъкне от трудната ситуация и да изравни - 1:1. В петия гейм Димитров на свой ред стигна до точка за пробив, но не успя да се възползва. В седмия гейм Григор поведе с 40:15 и още от първата си възможност стигна до пробив. При 5:3 Димитров имаше два сетбола при сервис на Чилич, но не успя да затвори сета. Той го направи на собствено подаване с гейм на 15.

Великолепната игра на Григор Димитров продължи и във втория сет. Той започна с пробив, въпреки че Чилич поведе с 40:15. Последва гейм на нула, с който той затвърди пробива си. След това имаше размяна на гейове, а в 5-ия Григор направи нов пробив за 4:1. До края двамата печелеха подаванията си и така този сет приключи 6:2 в полза на Димитров.

Чилич стигна първи до пробив в третия сет за 5:3. При този резултат той сервира за сета. Димитров отрази един сетбол и от третата си възмжност направи рибрейк за 4:5. Двамата тенисисти взеха следващите си сервис геймове и така се стигна до тайбрек.

В него Григор направи първи мини брейк за 5:4 точки. Първата ни ракета поведе с 6:4 и стигна до два мачбола и от втората си възможност затвори мача в своя полза. Димитров завърши с 19 аса срещу само 4 на Чилич.