Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Нямал психика ли? Григор Димитров с велик обрат срещу световния №2
Автор: Стойчо Генов 09:02 / 14.10.2021Коментари (1)271
©
Григор Димитров направи велик обрат и победи с 4:6, 6:4, 6:3 водача в схемата Даниил Медведев в среща от осминафиналите на Мастърс 1000 турнира в Индиън Уелс. Българинът изоставаше със сет и 1:4 във втория, но показа страхотна воля и характер за да обърне мача в своя полза. Това бе дуел №5 между двамата, като руснакът има преднина от 3-2 победи.

Световният номер 2 в тениса Даниил Медведев се намира в най-добрата форма в кариерата си в момента и не бе допускал поражение от месец август насам. В този период той спечели и титлата от US OPEN.

За Димитров пък това ще бъде първо участие на четвъртфиналите в Индиън Уелс. Там той ще срещне №12 в света Хуберт Хуркаш от Полша. За последен път Димитров игра на четвъртфинал в турнир от Мастърс 1000 в Рим през 2018 г.

Срещата продължи 2 часа и 15 минути.

Григор допусна пробив още в първия гейм на мача. Гришо имаше възможност да върне пробива при 1:2, но не успя да се възползва. При 3:5 Димитров пък успя да отрази два сетбола на собствен сервис. Медведев обаче затвори първия сет с гейм на нула за 48 минути игра.

Втората част се превърна в истински трилър. Медведев отново започна с пробив, но Григор успя да отговори веднага с рибрейк за 1:1. Медведев спечели следващите три гейма (с два пробива) за да поведе с 4:1. Димитров обаче не се предаде и показа страхотен характер. Българинът успя да спечели пет поредни гейма, а с това и сета.

Великолепната игра и серия на Димитров продължи и в третата решителна част. Той поведе с 3:0 преди Медведев да се запише. Гришо взе подаването си на 15, а след това записа още един пробив за 5:1. Димитров сервира за спечелване на мача, но се пропука и Медведев успя да върне един от пробивите. При 5:3 Григор отново сервира за спечелване на срещата и този път бе безпогрешен.