Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Убедително начало за Григор Димитров в Акапулко
Автор: Стойчо Генов 08:54 / 17.03.2021Коментари (0)422
©
Шампионът от 2014 година Григор Димитров започна с убедителна победа участието си на турнира на твърди кортове в Акапулко (Мексико), който е от категория АТП 500. В първия кръг Димитров победи Адриан Манарино (Франция), отстранявайки го след 6:4, 3:0 и отказване на съперника.

В първата част Димитров, който е поставен под №5 в схемата, стигна до пробив за 4:3, след непредизвикана грешка на френския левичар от бекхенд. При 5:4 българинът сервираше за спечелване на сета. Той успя да отрази общо три точки за рибрейк преди да затвори сета.

Гришо проби на старта на следващата част, след което затвърди за 2:0. Последва нов брейк след двойна грешка на Манарино, който в следващия гейм се отказа заради проблеми в крака. Това беше трети дуел между двамата, като българинът продължава да няма загуба от този съперник.

Следващият противник на Григор Димитров е Миомир Кецманович. Сърбинът победи испанския ветеран Фелисиано Лопес с 6:4, 6:4. Двамата никога не са се срещали досега в ATP тура.

Победителят от Димитров - Кецманович ще отиде на четвъртфинал, където съперник ще е спечелилият двубоя Франсес Тиафо - Лоренцо Мусети.

Миналата година Димитров достигна до полуфиналите в Акапулко, където отстъпи пред бъдещия шампион Рафаел Надал.