Пирин представи 26 футболисти, загуби от Витоша
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 11:41 / 24.07.2016Коментари (0)900
© ОФК Пирин
ОФК Пирин представи отбора за есенен сезон 2016/17 на стадион "Христо Ботев". 26 футболисти излязоха с новите екипи "Errea" пред благоевградска публика, като сред тях бяха и седемте нови попълнения.

За съжаление, орлетата загубиха последната си контрола за сезона, като отстъпиха с 0:1 на Витоша Бистрица.

Самият мач бе в доста бавно темпо, като през първото полувреме благоевградчани може да съжаляват, че не поведоха в резултата, поне на два пъти.

В 14-ата минута Тасев можеше да отбележи, но стреля остро по диагонала в ръцете на стража на гостите.
В 24-ата минута Златинов изведе отлично Тасев, който отново стреля в рамките на вратата, но пак без успех.

Отново крилото на пиринци стреля много опасно в фаул в края на полувремето, но вратарят на гостите бе на висота.

През второто полувреме темпото значително спадна, като гостите успяха да отбележат с първия си точен удар във вратата, като Иво Лазаров бе точен от фаул в 54-ата минута.

Пиринци опитаха да променят ситуацията на терена, но стигаха трудно до положения.

Няколко статични положения бяха пропилени, като Златинов и Тасев стреляха от пряксвободни удари, но без успех. В края на мача в игра за Пирин се появи и австралийският полузащитник Джейсън Хикс, който пристигна вчера и ще изкара пробен период.

Следващата седмица, в неделя, предстои първият кръг на Първа професионална лига, като зелените ще домакинстват на Черно Море Варна от 21:15 часа.

Състав на Пирин: Аргилашки, Башлиев, Ханс, Николов, Кощрна, Попев, Старокин, Костадинов, Тасев, Благов, Златинов.

В игра влязоха още Бенгюзов, Костов, Сандев, Ничев, Божинов, К. Костов и Хикс.