Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Пирин с втора загуба в контролите
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 12:00 / 21.07.2016Коментари (0)801
© ОФК Пирин
ОФК Пирин загуби предпоследната си контрола от подготовката, след като отстъпи с минималното 0:1 от първодивизионния гръцки тим Ксанти в София. Голът за символичните гости падна в края на първото полувреме, след отлична контраатака, реализирана от Нуаро.

Двубоят започна с отлични две изяви на стража на орлетата Костов, който в 16-та минута улови точен изстрел с глава точно до гредата на голмайстора в срещата Нуаро.

Най-чистото положение за Пирин въобще в двубоя пропусна Владислав Златинов, който в 25-та минута бе изведен очи в очи с вратаря, преодоля го, но от малък ъгъл стреля покрай гредата.

Седем минути по-късно отново Златинов бе оставен сам в наказателното поле, центрира остро по тревата, а избитата от притичал защитник топка облиза горната греда.

През второто полувреме пиринци се опитаха да променят ситуацията на терена, като изнесоха играта по-напред, но пък гостите контраатакуваха опасно, но отбраната и пазилият в тази среща Костов бяха стабилни.

В 56-ата минута Ханс можеше да изравни след центриране от корнер, но ударът му от чиста позиция с глава бе над вратата.

В 75-ата Костадин Ничев повтори упражнението, но и той бе без успех.

Пиринци имаха претенции за дузпа малко преди това, когато двама нападатели в зелено бяха съборени в наказателното поле при едно статично положение.

В събота от 19:00 предстои последната контрола за зелените, който ще домакинстват на стадион Христо Ботев на софийския Витоша, което ще бъде и официалното представяне на състава за новия сезон.

За Пирин в игра бяха: Костов, Башлиев, Сандев, Ханс, Попев, Старокин, Николов, Благов, Тасев, Божинов и Златинов.

Още през първата час поради контузия на Николов влезе Траянов, а след него в игра се появиха Ничев, Кощрна, Бенгюзов, Карапетров, Казаков и Грозданов.